Miasto:
Białystok
Typ:
Szkolenie
Tryb:
dni robocze
Opłata:
370,- zł od osoby
350,- złCena dla członków wspierających Oddział SKwP w Białymstoku

Zakład pracy – płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych

TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA

  • 15 listopada 2024 r. od godz. 09.00 do 15.00 (7 godz. lek.)
  • Szkolenie prowadzone jest w formule on-line, (tzw. webinar). Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.

Celem szkolenia jest kompleksowe omówienie zagadnień związanych z podatkowym  rozliczaniem wynagrodzeń pracowników oraz osób współpracujących z firmą na innej podstawie niż umowa o pracę. W trakcie szkolenia oprócz obowiązujących regulacji prawnych wskazane zostaną też bieżące problemy związane chociażby kwalifikacją uzyskiwanych przychodów do właściwego źródła, z rozliczaniem podatku u źródła w przypadku umów zawieranych z nierezydentami, czy nieodpłatnych świadczeń, w kontekście często niejednoznacznych, niejasnych interpretacji podatkowych oraz rozbieżnych stanowisk sądów administracyjnych.

Szkolenie pozwoli uczestnikom:

  1. zdobyć, ugruntować i poszerzyć niezbędną wiedzę dotyczącą szeroko rozumianych rozliczeń z pracownikami i osobami współpracującymi m.in. na podstawie umów cywilnoprawnych,
  2. poznać praktyczne aspekty omawianych zagadnień w świetle rozwiązań prezentowanych przez organy podatkowe i sądy administracyjne,
  3. zapoznać się z najnowszymi interpretacjami DKIS, orzeczeniami sądów administracyjnych wydanymi w 2024 r., na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Adresaci szkolenia:

  • Główni księgowi
  • Pracownicy działów kadr i płac
  • Właściciele i pracownicy biur rachunkowych
  • Przedsiębiorcy

WYKŁADOWCA

Anna Dziura - Specjalista z dziedziny podatków dochodowych, praktyk, trener ,wykładowca ,były pracownik RIO w Koszalinie - pracownik wydziału analiz i kontroli, były pracownik Izby Skarbowej w Szczecinie o/Koszalin - pracownik działu podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych; były pracownik Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie - komisarz skarbowy w komórce kontroli podatkowej. Jako pracownik Izby Skarbowej w Szczecinie o/Koszalin, zajmowała się orzekaniem w II instancji w zakresie podatków dochodowych (sporządzanie decyzji w sprawach odwoławczych, odpowiedzi na skargi kierowane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie, uczestniczyła jako pełnomocnik Dyrektora Izby Skarbowej w wokandach przed WSA). Jako pracownik Drugiego Urzędu Skarbowego zajmowała się kontrolą podatkową przedsiębiorców w zakresie podatków dochodowych i podatku VAT.

PROGRAM

  1. Płatnik – obowiązki płatnika w świetle Ordynacji podatkowej.
  2. Kwalifikacja przychodów ze stosunku pracy i stosunków pokrewnych z uwzględnieniem najnowszych interpretacji i orzeczeń:
  • przychody ze stosunku pracy (m.in. rodzaje wypłat zaliczanych do przychodów ze stosunku pracy: zasady ustalania wartości pieniężna świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, świadczenia w naturze i ich ekwiwalentów, wartości innych nieodpłatnych świadczeń, wartości świadczeń częściowo odpłatnych),
  • wybrane świadczenia pracownicze (m.in. świadczenia nieodpłatne, częściowo odpłatne, m.in. pakiety medyczne, szczepienia dla pracowników, szkolenia i dokształcanie, ubezpieczenia, posiłki, bilety na przejazdy komunikacją miejską, umorzone pożyczki, nienależnie pobrane świadczenia, świadczenia po zmarłym pracowniku, świadczenia związane z BHP, upominki dla pracowników, diety i inne należności za czas podróży służbowych, zwrot kosztów związanych z jazdami lokalnymi – stanowisko organów podatkowych i niejednolite stanowisko sądów administracyjnych),
  • ZFŚS.
  1. Przychody z działalności wykonywanej osobiście z uwzględnieniem najnowszych interpretacji i orzeczeń:
  • umowy zlecenia, umowy o dzieło, przychody członków zarządów, rad nadzorczych i innych organów stanowiących osób prawnych (m.in. rozliczenie, szkolenia, korzystanie z samochodów, laptopów, telefonów, zwrot kosztów dojazdów na posiedzenie rady nadzorczej, zapewnienie noclegów).
  1. Koszty uzyskania przychodów z uwzględnieniem najnowszych interpretacji i orzeczeń:
  • koszty uzyskania przychodów w nietypowych sytuacjach, (m.in. miesięczne koszty zryczałtowane podwyższone z uwagi na dojazd do innej miejscowości, koszty a kilka umów o pracę, dwie umowy o pracę z jednym pracodawcą, warunki odliczenia kosztów pracowniczych, świadczenia wypłacane po ustaniu stosunku pracy, koszty uzyskania dla osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, koszty uzyskania przy prawach autorskich i prawach majątkowych, zastosowanie faktycznie poniesionych kosztów uzyskania przychodów w ramach umów o pracę oraz innych umów).
  1. Umowy zawierane z nierezydentami (WHT - zasady poboru, ubruttowienie należności, wymagane dokumenty, rozliczenie roczne itp.).
  2. Obowiązku płatnika związane z zamknięciem roku (zasady i terminy sporządzania oraz przekazywania informacji, deklaracji, zeznań związanych z rocznym rozliczeniem podatku).

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku.

OPŁATA

  • 370 zł brutto od osoby
  • 350 zł brutto od osoby - cena dla członków wspierających Oddział SKwP w Białymstoku
  • wpłaty na   konto Stowarzyszenia Księgowych O/O w Białymstoku 93 1020 1332 0000 1302 0344 0419

Cena obejmuje:

  • wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

W ramach szkolenia zapewniamy:
- udział w szkoleniu, możliwość zadawania pytań,
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej (plik pdf),
- zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Informacje dotyczące udziału w szkoleniu:
- Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest pisemne zgłoszenie (przycisk ZAPISZ SIĘ) oraz dokonanie wpłaty najpóźniej na 1 dzień przed terminem szkolenia.
- Rezygnacja za udział w szkoleniu wymagana bezwzględna  forma pisemna za pośrednictwem poczty mailowej najpóźniej na 3 dni przed szkoleniem.
- Szkolenie odbędzie przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć Microsoft TEAMS
- Wymagania techniczne: komputer z kamerą i głośnikiem, dostęp do Internetu (przeglądarka Chrome lub Edge)
- Realizacja szkolenia jest uzależniona od zainteresowania powyższą tematyką.

Materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.

Serdecznie zapraszamy!

ul. Warszawska 34
15-077 Białystok

tel.85 743 26 19
tel.85 743 26 05

biuro@bialystok.skwp.pl

Bank PKO BP 93 1020 1332 0000 1302 0344 0419

BIURO czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30